Co kupić młodym rodzicom?

W jaki sposób znajomi mogą pomóc młodym rodzicom w wychowaniu dziecka? Jednym z najlepszych możliwych sposobów będzie dostarczenie wartości edukacyjnej. Doskonałym przykładem mogą być książki. W jaki prezent na święta dla rodziców z księgarni internetowej warto zainwestować? 

“Self-Reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości” – Stuart Shanker, Teresa Barker

Czytelnicy są zgodni, że książka jest po prostu genialna. Rodzice otrzymają bowiem praktycznie wskazówki na temat tego, jak nauczyć swoje pociechy samoregulacji emocji. W ten prosty sposób będą one miały możliwość wpływania na swoje zachowanie. W pozycji znajduje się także mnóstwo przydatnych informacji dotyczących tego, jak kontrolować impulsywność, usprawnić koncentrację czy radzić sobie z różnego rodzaju trudnymi doświadczeniami. Autorzy bardzo często nawiązują do badań naukowych. 

“Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców” – Alvaro Bilbao

Jest to z kolei książka skierowana do rodziców, którzy bardzo często zastanawiają się, dlaczego ich pociechy zachowują się w taki, a nie inny sposób. Pozycja pomoże osobom dorosłym zrozumieć najmłodszych. Autor nie tylko dokładnie opisuje w jaki sposób rozwija się mózg, ale również pokazuje, jak można wykorzystać tą wiedzę w praktyce. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że proponuje on czytelnikom zarówno techniki, jak i narzędzia, które są adekwatne do przekazywanej wiedzy. Rodzice będą mieli całkowitą pewność, że pozycja pomoże im wesprzeć rozwój intelektualny oraz emocjonalny pociechy. 

“Zintegrowany mózg – zintegrowane dziecko. 12 rewolucyjnych strategii kształtujących umysł twojego dziecka” – Daniel J. Siegiel. Tina Payne Bryson

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że młodzi rodzice bardzo często poszukują informacji związanych z rozwojem dzieci. W książce znajduje się przejrzysta tabelka, w której zostały rozpisane poszczególne etapy rozwoju dziecka, a także wskazówki związane z tym, w jaki sposób można wesprzeć pociechy w określonym okresie. Godny uwagi jest również fakt, że każdy z rozdziałów będzie zawierał podsumowanie.